Ośrodek wczasowy Ruciane Park jest w pełni przyjazny zwierzętom. Czworonogi traktujemy jak pełnoprawnych gości, a w naszych domkach czeka na nich niespodzianka w postaci ręcznika, smakołyków i miski. Planujesz wakacje z psem? Mazury stanowią doskonały wybór! Sprawdź, jak przygotować swojego pupila do wakacji.

Wakacje z psem? Mazury to naprawdę dobry wybór!

Nieprzypadkowo wielu gości naszego ośrodka spędza u nas wakacje z psem. Mazury oferują możliwość rekreacji w tutejszych lasach, w tym długie spacery, o jakich czworonogi żyjące w mieście mogę na co dzień pomarzyć. Kolejny atut stanowią jeziora, bo przecież wiele psów jest doskonałymi pływakami, a kąpiele sprawiają im niesamowitą frajdę. Poza tym, w porównaniu do innych turystycznych destynacji, wakacje na Mazurach z psem są najspokojniejsze, bo nawet w szczycie sezonu nie ma tu tłumów turystów.

Wczasy z psem na Mazurach – co powinno znaleźć się w psim bagażu?

Jeśli wybierasz się na wakacje na Mazurach z psem, musisz pamiętać, by swojego czworonożnego przyjaciela spakować równie starannie, jak pozostałych członków rodziny. Naszym zdaniem w wakacyjnym psim niezbędniku powinny znaleźć się następujące rzeczy:

  • miski na wodę i karmę – przydadzą się nie tylko w domku, ale także w trakcie dłuższych spacerów;
  • zapas psiej karmy – zwłaszcza gdy twój pupil ma szczególne wymagania żywieniowe;
  • książeczka zdrowia psa – na wypadek konieczności wizyty u weterynarza;
  • ulubione zabawki i posłanie – pomogą psu w adaptacji, dzięki czemu już pierwszego dnia pobytu powinien poczuć się jak w domu;
  • smycz i kaganiec – ponieważ będą wymagane w niektórych miejscach, a nie wszyscy turyści przepadają za towarzystwem zwierząt, co musisz uszanować;
  • psie kosmetyki – przydatne, jeśli kąpiel twojego czworonoga okaże się konieczna;
  • akcesoria do sprzątania po psie – ponieważ zachowanie czystości po czworonogu jest twoim obowiązkiem;
  • podstawowe leki – szczególnie jeśli twój pies źle znosi podróże.

Jak przygotować psa do podróży?

Pierwsze wczasy z psem na Mazurach mogą wiązać się z pewną dawką stresu zarówno dla psa, jak i jego opiekunów. Z tego względu naprawdę warto dobrze przemyśleć podróż. Jeżeli twój podopieczny kiepsko znosi długie trasy, w okresie poprzedzającym wyjazd zabierz go na kilka krótszych wycieczek, aby lepiej oswoił się z samochodem. Ważne, aby znalazł w nim spokojne miejsce. Być może konieczne będzie podanie leków na uspokojenie? Skonsultuj to z weterynarzem.

Pamiętaj, że jednym z głównych uroków Mazur jest dzika przyroda, więc musisz przygotować swojego pupila na wszystkie ewentualności. Odpowiednio wcześnie upewnij się, czy posiada aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Szansa infekcji jest znikoma, ale lepiej dmuchać na zimne. Równie istotne pozostaje zabezpieczenie czworonoga przed kleszczami – tych na Mazurach nie brakuje.

W trakcie podróży pamiętaj, aby zapewnić psu stały dostęp do wody, przynajmniej podczas postojów. Jeśli twój pies czuje się niekomfortowo, postaw na dłuższe przerwy w trakcie jazdy, aby ograniczyć stres.

To wszystko! Gdy dotrzesz na miejsce, w ośrodku Ruciane Park twój pies szybko poczuje się jak w drugim domu. Wczasy z psem na Mazurach to naprawdę świetny pomysł!

Zawsze najlepsza oferta w pakiecie

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Ruciane Park - Mazury resort & spa

Wrzosowa 3
12-220 Ruciane-Nida

Recepcja
w godzinach: 08.00 - 22.00
+48 22 185 75 32
 kontakt@rucianepark.pl

Ruciane-Nida
Toruń
Gdańsk
3h, 280km
Poznań
6h, 430km
Warszawa
3h, 200km
Jastarnia
Pod Cyprysami, Surfpoint
Ustronie Morskie
Ustronie Park
Olsztyn
1,5h, 90km