Przebywając na Mazurach, nawet najbardziej zmęczeni po wielu miesiącach intensywnej pracy urlopowicze chętnie opuszczają ośrodki wypoczynkowe. Mazury mają bowiem do zaoferowania wspaniałą przyrodę, a także wiele dodatkowych atrakcji znajdujących się w okolicy. Tak się składa, że Ruciane Park leży nieopodal tych najciekawszych! Co warto odwiedzić w pobliskich miejscowościach?

Park dzikich zwierząt

W pobliskim Kadzidłowie ulokowany jest park dzikich zwierząt. Jeśli tobie i twoim bliskim w trakcie spacerów po okolicy nie uda się sfotografować rysia, łosia, jelenia lub sowy, nic straconego! Na miejscu, w ramach wycieczki edukacyjnej, z bliska zapoznacie się z przedstawicielami mazurskiej fauny.

Osada kulturowa

Osada kulturowa, również znajdująca się w Kadzidłowie, to jedna z najciekawszych atrakcji dla miłośników historii. Odwiedziny tego miejsca stanowią dobrą okazję, aby doskonale poznać historię i tradycyjną architekturę regionu.

Wyłuszczarnia nasion

Obok nowoczesnej wyłuszczarni znajduje się historyczna część zabytkowa. Wizyta w tym miejscu pozwoli lepiej zrozumieć, w jaki sposób człowiek może wpływać na odradzanie się lasu.

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Wizyta w muzeum to atrakcja nie tylko dla miłośników poezji. Co ważne, obiekt jest zlokalizowany na skrzyżowaniu tutejszych szlaków turystycznych, więc można odwiedzić go przy okazji.

Nie wszystkie ośrodki wczasowe na Mazurach mogą dzięki swojemu położeniu zaoferować tak wiele ciekawych atrakcji jak Ruciane Park!

Mazurski Park Krajobrazowy

Mazurski Park Krajobrazowy usytuowany jest na wschód, zachód i północ od miejscowości Ruciane-Nida. Ośrodki wypoczynkowe położone w jego okolicy, tak jak Ruciane Park, stanowią świetny punkt wypadowy do jego eksplorowania. Na terenie parku znajduje się kilkanaście rezerwatów przyrody, doskonale znane jezioro Śniardwy, kilka mniejszych akwenów i kręta rzeka Krutynia. Koniecznie odwiedź to miejsce, jeśli pragniesz poznać naprawdę dzikie Mazury.


Stadnina koni Ferenstein

Ulokowana w Gałkowie stadnina koni to wspaniała atrakcja dla dorosłych i dzieci. Być może odwiedziny w stadninie staną się początkiem ciekawej przygody z jeździectwem? Przekonaj się o tym z rodziną!


Park linowy

Z czystym sumieniem możemy także zarekomendować park linowy w Spychowie. Na miejscu znajduje się aż 5 tras o zróżnicowanym poziomie, w tym żółta zaprojektowana dla najmłodszych dzieci. Doskonała zabawa gwarantowana, niezależnie od poziomu doświadczenia.

Atrakcje w okolicy Ruciane Park

Nowe i ogrzewane domki

oddane w 2021 i 2022 roku

Przyjaźni zwietrzętom

Zapraszamy z czworonożnymi pupilami

Raj dla żeglarzy

i osób lubiących sporty wodne

Zakomite dla rodzin

Z młodszymi i starszymi dziećmi

Zawsze najlepsza oferta w pakiecie

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Ruciane Park - Mazury resort & spa

Wrzosowa 3
12-220 Ruciane-Nida

Recepcja
w godzinach: 08.00 - 22.00
+48 22 185 75 32
 kontakt@rucianepark.pl

Ruciane-Nida
Toruń
Gdańsk
3h, 280km
Poznań
6h, 430km
Warszawa
3h, 200km
Jastarnia
Pod Cyprysami, Surfpoint
Ustronie Morskie
Ustronie Park
Olsztyn
1,5h, 90km