Wybierasz się na urlop na Mazury? Jak w przypadku każdego wyjazdu turystycznego jednym z ważniejszych elementów w kwestii organizacji pozostaje wyżywienie. W małym uproszczeniu można stwierdzić, że w grę wchodzą dwie opcje. Pierwsza z nich to gotowanie na własną rękę, które ma swoje zalety, ale niekoniecznie pozwala delektować się wszystkimi rarytasami, jakie oferują Mazury. Wczasy z wyżywieniem stanowią natomiast wygodną alternatywę, zwłaszcza kiedy w okolicy znajduje się doskonała restauracja z regionalnymi przysmakami. Którą opcję lepiej wybrać? Dziś przedstawiamy argumenty za i przeciw!

Zalety wyżywienia na własną rękę

Zacznijmy od tego, że w ośrodku Ruciane Park szanujemy wszystkie decyzje naszych klientów, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować domki na Mazurach z wyżywieniem w naszej restauracji, ale jednocześnie wyposażone w wygodny aneks kuchenny. Część naszych gości nawet w trakcie urlopu wybiera samodzielne gotowanie, przynajmniej w niektóre dni. Ma to swoje zalety, na przykład w postaci oszczędności, choć oczywiście wszystko zależy od tego, jakie dania wylądują w garnku lub na patelni.

Samodzielne wyżywienie jest niekiedy wybierane przez wędkarzy, którzy łowią ryby nie tylko dla przyjemności, lecz także po to, aby delektować się ich wspaniałym smakiem. Nie da się ukryć, że obok pochodzących z tutejszych lasów grzybów, a także wyśmienitego miodu, to właśnie ryby są najważniejszym dobrem kulinarnym, z jakiego słyną Mazury. Wczasy z wyżywieniem nie stanowią zatem ulubionej opcji dla wszystkich naszych gości.

Domki na Mazurach z wyżywieniem, czyli wygoda i kulinarna uczta

Jednak większość urlopowiczów podchodzi do sprawy nieco inaczej – wyjazd wakacyjny ma być podróżą również w znaczeniu kulinarnym, a więc chce się delektować lokalnymi potrawami, zwłaszcza kiedy w pobliżu znajduje się doskonała restauracja. Doświadczony szef kuchni potrafi zdziałać prawdziwe cuda na bazie lokalnych i sezonowych produktów. Jeśli w dodatku restauracja znajduje się na terenie ośrodka wypoczynkowego, wybór staje się prosty.

Poza tym domki na Mazurach z wyżywieniem to opcja wygodna z punktu widzenia osób, które nie chcą w trakcie swojego wymarzonego urlopu marnować ani chwili. W karcie restauracyjnej każdy z członków rodziny znajdzie coś dla siebie, więc gotowanie na własną rękę nie jest koniecznością.

Mazury – noclegi nad jeziorem z wyżywieniem w restauracji Food Port

Goście ośrodka Ruciane Park mają w tej kwestii swobodny wybór, ponieważ mogą korzystać z aneksów kuchennych, w jakie wyposażyliśmy nasze domki premium. Z drugiej strony na terenie ośrodka znajduje się także restauracja Food Port, która od kulinarnej strony przedstawia urlopowiczom walory, jakimi legitymują się Mazury. Noclegi nad jeziorem z wyżywieniem są u nas szczególnie urokliwe, ponieważ restauracja posiada panoramiczny widok na jezioro. W takich okolicznościach każda potrawa smakuje o wiele lepiej!

W menu naszej restauracji nie brakuje zarówno klasyków kuchni polskiej, pysznych sałatek, jak i lubianej przez wszystkich pizzy. Ogromnym powodzeniem cieszą się lokalne przysmaki, jak choćby żurek przygotowany na wędzonych rybach lub smażony sandacz podawany z kwiatem cukinii i papryką. Przygotowaliśmy również specjalne propozycje dla najmłodszych.

Domki na Mazurach z wyżywieniem lub bez? W obu wypadkach zapraszamy do ośrodka Ruciane Park!

Zawsze najlepsza oferta w pakiecie

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Ruciane Park - Mazury resort & spa

Wrzosowa 3
12-220 Ruciane-Nida

Recepcja
w godzinach: 08.00 - 22.00
+48 22 185 75 32
 kontakt@rucianepark.pl

Ruciane-Nida
Toruń
Gdańsk
3h, 280km
Poznań
6h, 430km
Warszawa
3h, 200km
Jastarnia
Pod Cyprysami, Surfpoint
Ustronie Morskie
Ustronie Park
Olsztyn
1,5h, 90km