Pod Cyprysami poza sezonem letnim

Myśląc bardzo stereotypowo – sezon na Półwyspie Helskim się skończył. Myśląc „cyprysowo” – najlepsze dopiero przed wami! Tym bardziej, jeżeli jesteście jesieniarami lub po prostu doceniacie uroki innych pór roku poza latem. Bo przecież zakończenie szkolnych i studenckich wakacji nie oznacza kresu urlopów wypoczynkowych. Pod Cyprysami możecie się relaksować przez cały rok, gdy tylko poczujecie potrzebę oderwania się od szarej codzienności. Zarówno jesienią, jak i zimą jest wiele powodów do odwiedzenia naszego ośrodka w Jastarni.

Oto kilka z nich: 

Wietrzna jesień ma swoje plusy – Kitesurfing

Zapewne nie raz przeklinaliście wiatr, który w mieście wyrywał lub łamał wam parasol w drodze do pracy. Rzeczywiście na co dzień bywa uciążliwy. Jednak pamiętajcie, że na półwyspie wiatr jest waszym najlepszym przyjacielem. Jeżeli zdarzyło wam się spędzić letnie tygodnie w oczekiwaniu na odpowiednie warunki pogodowe, by wejść do wody i poćwiczyć swoje sportowe umiejętności, znacie uczucie frustracji na siły natury. Zapewniamy, że jesienią go nie zaznacie. O tej porze przynajmniej kilka razy w tygodniu wieje na tyle mocno, by umówić się z jednym z instruktorów z SurfPoint’u na lekcję kite’a. To świetne warunki, aby podszkolić swoje powietrzne triki, gdy nie musicie się martwić o odpowiednią moc na latawcu. Półwysep jest rajem dla kajciarzy nie tylko latem! 

Zimna woda zdrowia doda – Morsowanie

Znacie jakiegoś morsa? Oczywiście nie zwierzę, a osobę, która morsuje, czyli regularnie zażywa zimnych kąpieli w akwenach. Jeżeli tak, koniecznie dajcie jej znać, że od naszego ośrodka dzieli ją zaledwie kilka minut spaceru od Bałtyku lub Zatoki Puckiej. A jeżeli jeszcze żadnego nie znacie, to może czas, aby spróbować w życiu czegoś nowego i samemu zostać morsem. Dzięki regularnym kąpielom w zimnym morzu, nie tylko się zahartujecie i wzmocnicie swoją odporność, ale również polepszycie krążenie, za czym idzie poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego. Większość morsów uprawia ten kontrowersyjny sport w czapkach. Gdybyście zapomnieli swojego nakrycia głowy to w recepcji Pod Cyprysami kupicie nowe – pożyteczna pamiątka!

Tuby na Bałtyku – Surfing 

Jeżeli widzieliście kiedyś zdjęcie surfera łapiącego naprawdę duże (jak na tutejsze warunki), bałtyckie fale, to zapewne było one zrobione zimą. Polscy fanatycy tego sportu nie mogą pływać jak ich koledzy na Hawajach – w samych szortach. Ponieważ najlepsze warunki na łapanie większych fal a czasem nawet małych tub, na Bałtyku występują zimą. Dlatego nasi lokalni surferzy są zawsze ubrani w bardzo grube pianki a do tego mają specjalne buty, rękawice i kaptury bądź czapki. Dla amatorów tego wodnego sportu, jesienne warunki powinny być równie satysfakcjonujące co te zimowe dla profesjonalistów. A co najważniejsze, cały potrzebny sprzęt do surfowania wypożyczycie Pod Cyprysami przez cały rok. 

X stopni o każdej porze roku – ogrzewane domki i sauna

Po wymienionych wyżej ekstremalnych sportach wodnych, konieczne jest zadbanie o przywrócenie odpowiedniej temperatury ciała. Na szczęście na każdego z odważnych sportowców, będzie czekać jego ogrzewany domek. Niezależnie od tego czy wynajmujecie pokój, apartament, domek standard czy domek premium – wszystkie lokalizacje są wyposażone w regulowane grzejniki. A dla tych co pragną rozgrzać każdy mięsień swojego ciała, może zostać uruchomiona sauna oraz balia. Wystarczy tylko umówić się na recepcji na konkretną godzinę, kiedy chcecie używać dobrodziejstwa wysokiej temperatury pary i wody, a obydwa obiekty będą do waszej dyspozycji. Wasze zmęczone ciała będą bardzo wdzięczne za wieczór wygrzewania się w saunie i balii. 

Dom z dala od domu – homeoffice 

Zapewne wasi szefowie, odsyłając was do pracy zdalnej, nie określili skąd dokładnie macie ją wykonywać. Coraz częściej spotykany home office, wcale nie musi odbywać się w miejscu waszego stałego zamieszkania. Jedyne czego potrzebujecie to komputer, wysokiej jakości internet i zaciszne miejsce – dwa ostatnie warunki zapewniamy Pod Cyprysami. Dla tych co lubią oddzielać miejsce pracy od strefy wypoczynku została stworzona strefa workation, gdzie znajdziecie kilka szerokich biurek i wygodnych foteli. A jeśli lubicie pracować prosto z łóżka to internet sięga do każdego z domków. 

Wszystko czego do szczęście potrzeba

Poza sezonem Pod Cyprysami znajdziecie wszystko czego potrzebujecie. Pomimo tego, że wiele miejsc w Jastarni zamyka się po wakacjach, niczego wam u nas nie zabraknie. Dopóki przyjeżdżają goście, którzy chcą w ramach urlopu odpocząć od gotowania, nasi kucharze ich w tym wyręczą. Gdyby jednak dla kogoś przyrządzanie jego ulubionych przysmaków, było formą relaksu, to wszystkie domki są wyposażone w kuchenki i niezbędny sprzęt kuchenny, a potrzebne składniki znajdziecie w Biedronce położonej po drugiej stronie ulicy.  Niezależnie od pory roku nasz kraj, a dokładniej jego naturalne zasoby są cały czas tak samo piękne. W chłodniejsze dni, będziecie mogli jeszcze bardziej docenić uroki, ciągnącego się wzdłuż całego Półwyspu, lasu lub szerokiej piaszczystej plaży, ponieważ będziecie tam sami. Pod Cyprysami z dala od wielkomiejskiego pędu i zgiełku, zbliżycie się nie tylko do natury, ale też do samych siebie.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *