Plaża z marzeń

Myśląc o wakacjach na półwyspie, oczami wyobraźni pewnie widzicie siebie, leżących na piasku i odpoczywających przy szumie fal. Niestety, jeżeli wybierzecie się na jedną z popularnych plaż blisko centrum miasta, możecie się rozczarować.  W rzeczywistości będziecie leżeć ściśnięci pomiędzy parawanami a zamiast morza będziecie słuchać gwaru i okrzyków sprzedawców.

Na szczęście, są też plaże, które odpowiadają tym z waszych marzeń. I taka właśnie jest ta, położona najbliżej naszego ośrodka – szeroka i spokojna. Tutaj bez problemu znajdziecie miejsce, aby się wygodnie rozłożyć z dala od innych, a jedyne parawany jakie zobaczycie na horyzoncie, to nasze cyprysowe, które są na wyposażeniu każdego domku. Polecamy zabrać ze sobą tę osłonę od wiatru, ponieważ na otwartym morzu, w przeciwieństwie do zatoki, bywa bardzo wietrznie. Żywioł powietrza jest w tym wypadku waszym sprzymierzeńcem. Dzięki niemu przy brzegu powstają piękne fale, które ukoją was swoją melodią, a nieco bardziej aktywnych zachęcą do spróbowania surfingu (lekcje odbywają się w pobliskim Surfpoint). Jednak do czystej wody Bałtyku powinien wejść każdy, kto ma ochotę się nieco orzeźwić, nie trzeba być surferem. Tym bardziej, że plaża jest pozbawiona drewnianych palików, dzięki czemu kąpiel w morzu jest bezpieczniejsza.

Mieszkając Pod Cyprysami, od wejścia na plażę nr 41 dzieli was raptem 300 metrów, czyli około 5 minut spacerku. Bezpośrednie dojście prowadzi przez las, gdzie wytyczonymi ścieżkami możecie przemierzać całą długość półwyspu. Dzięki oddzieleniu przez pas zieleni, na plaży panuje cisza i spokój, czyli idealne warunki do uprawiania jogi. Instruktorzy z cyprysów prowadzą tam darmowe zajęcia kilka razy w tygodniu. Jeżeli pozycja „pies z głową w dół” nic wam nie mówi i słysząc to myślicie tylko o swoim pupilu, koniecznie weźcie go ze sobą na spacer po piasku. Na tej plaży dozwolone jest wyprowadzanie psów.

Są też tacy co na plażę wolą chodzić wieczorami i unikają, palących skórę promieni UV. Doskonale to rozumiemy, dlatego proponujemy zabrać z wyposażenia domku leżaki i przejść się z nimi na zachód słońca nad morze. W końcu to tylko 300 metrów, a zapewniamy, że na półwyspie zobaczycie najpiękniejsze kolory nieba. Wieczór z tak majestatycznym widokiem warto uczcić np. kieliszkiem bąbelków. Bez obaw, nie wymaga to skomplikowanej organizacji, ponieważ na wejściu na plażę znajdują się śmietniki i toaleta. Warto zostać na plaży aż do zapadnięcia zmroku i pooglądać rozgwieżdżone niebo. Tylu gwiazd nie zobaczycie w żadnym innym miejscu w Polsce! Po powrocie z plaży, barmani będą czekać na was z rozgrzewającymi koktajlami w Food&Drink.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *