Obozy żeglarskie dla młodzieży 13-17 lat w Ruciane Park 2022

W trakcie obozu uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę do uzyskania patentu żeglarskiego, poznają żywioł wiatru i wody a dodatkowo wypoczną i spędzą niezapomniane wakacje w gronie rówieśników!

Na wodzie spędzamy 9 h dziennie przez 6 dni, a pozostałe dni czas wypełnia nasz bogaty program zajęć dodatkowych. Gwarantujemy Wam, że od tego roku Mazury pozostaną w sercach Waszych dzieci na lata a zdobyte umiejętności i nowi przyjaciele pozostaną z nimi na zawsze!

Organizatorzy, opiekunowie

Obozy organizuje szkoła SurfPoint w współpracy z Biurem Turystycznym BUT z Warszawy już od 16 lat! Sam BUT może pochwalić się 25 letnim doświadczeniem w organizacji wyjazdów dla młodzieży, posiada również wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1173 oraz są członkiem Warszawskiej Izby Turystyki. Wszystkie obozy zgłaszane są w Kuratorium. Zobacz: Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki, warunki ubezpieczenia NNW dla uczestników, certyfikat UNIQA.

Opiekunowie to osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, z aktualnymi uprawnieniami oraz kwalifikacjami instruktorskimi w wielu dziedzinach sportu.

Zakwaterowanie

Miejsce: Ruciane Park - Ruciane Nida, Mazury
To oaza spokoju i cudownej mazurskiej natury! Na terenie ośrodka znajduję się prywatna plaża, restauracja, ogromna sala z której dzieci będą mogły korzystać w razie niepogody, świetnie sprawdza się również jako sala kinowa lub sportowa!

Zakwaterowanie: Domki kontenerowe 6-cio osobowe. Dzieci będą zakwaterowane w 6-cio osobowych domkach kontenerowych położonych w malowniczym punkcie ośrodka przy samym lesie teren ten jest oddzielony od reszty gości ośrodka.

Wyżywienie

Nasi kucharze z restauracji FoodPort codziennie dokładają wszelkich starań aby zapewnić dla dzieci świeże i pyszne posiłki! Dzieci w cenie obozu mają 3 posiłki dziennie które dostarczą im ogrom siły, którą wykorzystają podczas całego aktywnego dnia na wodzie, plaży i lądzie!

Dostępne diety:
wegetariańska, bezglutenowa, inne (na zapytanie).

Kurs żeglarski z patentem

Kurs składa się z zajęć teoretycznych na których zdobędziecie wiedzę na temat budowy jachtu, teorii żeglowania, manewrowania, locji śródlądowej, przepisów, nawigacji, meteorologii, przepisów i bezpieczeństwa na wodzie.

Zajęcia praktyczne obejmują: sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego i jego wyposażenia z uwagi na bezpieczeństwo żeglugi, przygotowanie jachtu do żeglugi w trudnych warunkach pogodowych, poprawny dobór ożaglowania, trzymanie kursu, regulacja prędkości pod żaglami i na silniku, nadawanie prędkości początkowej /bieg do przodu, bieg wsteczny, hamowanie przy pomocy kotwicy, cumowanie jachtu, obrót lub przesunięcie jachtu przy pomoście, praca cumami, kotwiczenie jachtu na otwartym akwenie i przy brzegu a to dopiero połowa rzeczy których się nauczycie!

A po zdanym egzaminie!

 • pływanie na SUP’ie – deska wind/surfingowa z wiosłem
 • Pływanie na kajakach – pod opieką wychowawców
 • wycieczki rowerami wodnymi z opiekunami
 • SUP safari! Czyli wyprawa na zwiedzanie jeziora i pięknej mazurskiej natury!
 • wycieczka rowerowa po otaczających nas lasach!
 • Zajęcia Jogi lub SUP Jogi

Cena obejmuje

 • 54h godziny kursu żeglowania zakończonego egzaminem na patent żeglarski
 • Zajęcia z programu dodatkowego: SUP safari, pływanie kajakami, wycieczki rowerkiem wodnym, wycieczki rowerowe!
 • zakwaterowanie w nowych domkach kontenerowych
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie
 • opiekę wychowawców
 • ubezpieczenie NNW
 • piankę oraz kapok

Zawsze najlepsza oferta w pakiecie

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej