Dla najmłodszych

Potrzebujemy jeszcze chwilki żeby dokładnie dograć plan zajęć dla naszych bombli! 

Zapraszamy do sprawdzenia jak zadaliśmy o nich w I sezonie Pod Cyprysami, te uśmiechnięte buzie mówią same za siebie! Zagwarantujemy Wam wspaniałe zajęcia od sportowych po artystyczne do tego szczypta zabawy cała masa śmiechu no i niesamowite bo Wasze towarzystwo! Już przebieramy nogami 😀 Do zobaczenia wkrótce! 

Blok I (10:00 – 11:30)
Rozruch poranny i plaża

Zastrzyk energii z samego rana jest bardzo ważny! Po śniadaniu, wybieramy się na rozruch poranny, aby szybciej strawić pyszności i zdobyć trochę umiejętności i zręczności. Aktywność fizyczna zaczyna się od spaceru do lasu, gdzie przeprowadzane są dalsze ćwiczenia. Na start rozgrzewka, tak aby nikomu nic się nie stało w trakcie dalszych ewolucji, czyli przysiadów, pajacyków i biegania. Wiadomo, że dla dzieci same ćwiczenia nie są atrakcyjne, dlatego organizujemy gry takie jak ciuciubabka, Babajaga patrzy, czy grę w chowanego, w trakcie których męczą się niczym dorośli na siłowni. Po takim wysiłku należy się chwila odpoczynku. Tuż obok lasu znajduje się plaża, gdzie wykorzystujemy piasek na wszystkie sposoby – do budowania zamków, kopania dziur czy też jako miękkie lądowanie dla akrobacji jak gwiazdy i mostki.

DSC09808

Blok II (ok. 12:00)
Popołudniowa wycieczka

Pod Cyprysami jest bardzo przyjemnie, jednak warto czasem zmienić otoczenie. Z nami dzieciaki zwiedzą kawałek Półwyspu. Zależnie od ilości i wieku uczestników, zabierzemy ich na wyprawę rowerową lub pieszą wycieczkę. W naszym ośrodku dysponujemy kilkunastoma rowerami w różnych rozmiarach, a także fotelikami i przyczepkami dla dzieci, dlatego rodzice z maluchami są mile widziani. Na dwóch kółkach, grupa dojeżdża do Helu lub Juraty, zależnie od obranego kierunku. Na nogach zwiedzamy pobliskie centrum Jastarni, a tam w nagrodę za dzielne maszerowanie rozkoszujemy się lodami i goframi. Dla tych co topografię Półwyspu mają w małym palcu a zwiedzanie nie jest interesujące, organizujemy wyjścia na orlik. Sportowy kompleks jest położony zaledwie 600 metrów od naszego ośrodka, dzięki czemu łatwo i szybko organizujemy tam turnieje koszykówki dla nastolatków.

Blok III (17:00 – 19:00)
Gry i zabawy

Po całym dniu leżakowania na plaży, czas na popołudniowe animacje. Większość z nich odbywa się w sali zabaw, która znajduje się tuż obok restauracji. Dzięki temu, rodzice mogą degustować mistrzowskie dania kucharzy i orzeźwiające drinki barmanów, a zarazem jednocześnie mieć na oku swoje pociechy. W trakcie popołudniowego bloku organizowane są takie atrakcje, jak na przykład:

  • malownicza przygoda (uwiecznianie farbami wspomnień z wakacji)
  • skręcanie balonów
  • robienie masek karnawałowych (przygotowanie do mini disco)
  • malowanie twarzy
  • kolorowa masa solna (wyrabiana samodzielnie przez dzieci od początku do końca)
  • zabawa w chowanego na terenie ośrodka
  • eksperymenty (m.im. ciecz nieniutonowska, sztuczny śnieg, balon, który się nadmuchuje przez butelkę, sztuczny wulkan, olejowa lampa lava i inne)
  • zakręcony teleturniej (zabawa w „Jaka to melodia?”, Kalambury, rozwiązywanie quiz’u)
  • olimpiada sportowa (nad zatoką lub na terenie ośrodka, rzuty do kosza i do celu, skakanka, wyścigi, tor przeszkód)

Blok IV (19:00)
Wieczorne animacje

Nie tylko dorośli wyczekują wieczornych imprez 😉 najmłodszym też należy się dawka dobrej zabawy przed snem. Alternatywą dla orzeźwiających drinków rodziców jest bitwa na balony z wodą. Po upalnym dniu, nie ma nic lepszego od chlapania się z nowymi przyjaciółmi. Jesteśmy również przygotowani, gdyby pogoda jednak nie dopisywała – w sali zabaw dysponujemy wieloma grami i organizujemy wieczór z planszówkami. Dla tych, co niewystarczająco zmęczyli się w ciągu dnia, przygotowujemy sportowe aktywności jak podchody na terenie całego ośrodka. Przygotowane w trakcie popołudniowych zajęć maski, balony lub umalowane twarze przydają się podczas zwariowanego mini disco. A jeżeli dzieci tęsknią za domowymi rytuałami i dobranockami, kilka razy w tygodniu wieczorami puszczane są filmy np. „Jak wytresować smoka”, „Smerfy” czy „Mała Stopa”.