Oprócz wakacji, świąt i ferii zimowych jednym z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów terminów w roku szkolnym jest zielona szkoła! Mazury stanowią świetną destynację na zorganizowanie takiego wyjazdu, ponieważ oferują niezwykle urozmaicone atrakcje, łącząc walory przyrodnicze, rekreacyjne i edukacyjne – dosłownie wszystko, czego oczekują nauczyciele organizujący swoim podopiecznym klasowy wyjazd. Poznaj najważniejsze atuty, jakimi wyróżniają się zielone szkoły na Mazurach, i dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić w ramach wyjazdu ośrodek Ruciane Park.

Aktywna zielona szkoła? Mazury to wybór w sam raz!

Zielona szkoła to dla uczniów wspaniała okazja, aby wyrwać się ze szkolnych ławek i rozprostować kości. Z punktu widzenia rekreacji trudno o lepszą lokalizację niż dające w tym zakresie szerokie pole manewru Mazury. Zielona szkoła urozmaicona spływem kajakowym? Rzeka Krutynia już czeka, chociaż niemniej interesujące są rejsy po tutejszych jeziorach. Równie gorąco polecamy prawdziwy hit ostatnich lat, czyli deski SUP umożliwiające wiosłowanie na stojąco – doskonałą rozrywkę i trening koordynacji. Jeśli zielona szkoła odbywa się wczesną jesienią bądź późną wiosną, woda w jeziorze jest wystarczająco ciepła, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakie oferują sporty wodne. Wycieczki rowerowe polecamy z kolei o każdej porze roku, bo na mazurskich urozmaiconych szlakach jest bezpiecznie i nie panuje tłok – w sam raz dla zorganizowanych grup.

Zielone szkoły na Mazurach w przepięknych okolicznościach przyrody

Możliwość ucieczki z miasta i otoczenia, które w trakcie roku szkolnego staje się dość monotonne, to jedna z najwspanialszych funkcji, jaką pełni zielona szkoła. Mazury z tutejszymi jeziorami i lasami znakomicie kontrastują z hałaśliwym miastem. Długie spacery umożliwiają doskonałe poznanie tutejszej fauny i flory oraz wykonanie zrobienie niesamowitych zdjęć – zarówno do szkolnego albumu, jak i na Instagrama. Zajęcia z biologii i geografii w klasie nie są równie przyjemne, jak te odbywające się w plenerze – na Mazurach nauczyciele mają wspaniałą okazję, by na żywo zademonstrować swoim uczniom, jak działa leśny ekosystem lub jaki wpływ na krajobraz naszego kraju miały plejstoceńskie zlodowacenia.

Zielona szkoła z elementami edukacji

Jednak edukacyjne walory okolicy nie kończą się na przyrodzie. W pobliżu ośrodka Ruciane Park znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Wystarczy wspomnieć o parku dzikich zwierząt zlokalizowanym w Kadzidłowie albo znajdującej się nieopodal osadzie kulturowej. Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego będzie z kolei świetnym uzupełnieniem szkolnych lekcji języka polskiego, natomiast lokalna zabytkowa wyłuszczarnia nasion imienia Zdzisława Borońskiego znakomicie demonstruje codzienną pracę leśników.

Wspólny wyjazd na Mazury? Zielona szkoła w ośrodku Ruciane Park przez cały rok!

Ośrodek wypoczynkowy Ruciane Park jest bardzo dobrze przygotowany na zielone szkoły na Mazurach, które u nas mogą odbywać się przez cały rok. Oferujemy nocleg w wygodnych domkach o podwyższonym standardzie, klimatyzowanych i ogrzewanych, dzięki czemu uczestnicy wyjazdu zrelaksują się w komfortowych warunkach po pełnym wrażeń dniu. Znakomite wyżywienie zapewnia z kolei znajdująca się na terenie portu restauracja Food Port.

Zielona szkoła w Ruciane Park to znakomity sposób na przerwanie uczniowskiej monotonii w środku semestru!

Zawsze najlepsza oferta w pakiecie

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Ruciane Park - Mazury resort & spa

Wrzosowa 3
12-220 Ruciane-Nida

Recepcja
w godzinach: 08.00 - 22.00
+48 22 185 75 32
 kontakt@rucianepark.pl

Ruciane-Nida
Toruń
Gdańsk
3h, 280km
Poznań
6h, 430km
Warszawa
3h, 200km
Jastarnia
Pod Cyprysami, Surfpoint
Ustronie Morskie
Ustronie Park
Olsztyn
1,5h, 90km