RUCIANE NIDA

Ośrodek Ruciane Park znajduję się zaledwie kilka kilometrów od miasta Ruciane Nida które mimo swoich niepozornych rozmiarów oferuje nam wiele atrakcji:
 

-Parowozownia

-Wyłuszczarnia nasion

-Fortyfikacje II Wojny Światowej

-Borejszówka

-Wieża Wodna

-Szlak wodny – śluza Guzianka

-Jezioro Guzianka Mała i Bełdany 

-Park linowy 

 

Warto wybrać się na przejażdżkę do:

Mazurski Park Krajobrazowy to jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce, zachwyca swoją bogatą i dobrze zachowaną roślinnością. Na jego terenie znajduje się Muzeum Przyrodnicze a na jej obrzeżach działa ośrodek rehabilitacji bocianów! 

Park dzikich zwierząt znajdziemy tu ponad 100 gatunków zwierząt, ich duża część jest pod ochroną – ciężko będzie je spotkać gdziekolwiek indziej. Park prowadzi program reintrodukcji zagrożonych zwierząt między innymi rysia i głuszca. Według nas to jedno z  tych miejsc które musisz odwiedzić!

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – Leśniczówka Pranie, poeta wraz ze swoją żoną przyjeżdżał do leśniczówki przez 3 lata a nawet planował zamieszkać w okolicach jeziora Nidzkiego! Teraz odbywają się tutaj wieczorki poetyckie, koncerty muzyki poważnej i literackiej, spotkania autorskie oraz recytacje poezji.