Obozy żeglarskie dla dzieci 8-12 lat w Ruciane Park 2022

W ciągu 11 bardzo aktywnych dni dzieci będą się doskonale bawić i poznawać tajniki żeglowania na jachtach klasy Optymist! Oczywiście wszystko pod czujnym okiem naszej doświadczonej i przesympatycznej kadry :)

Kurs składa się z zajęć praktycznych na których dzieci uczą się żeglowania w parach i pojedynczo, sterowania, zwrotów, wodowania i taklowania łódki itd. Zajęć teoretycznych: bezpieczeństwo na wodzie, podstaw ratownictwa, teoria żeglowania, budowa łódki oraz zajęć około żeglarskich: naprawa sprzętu i dbanie o niego, podstawowych węzłów. I nie zapominajmy o dobrej zabawie z rówieśnikami!

Na wodzie spędzamy XXXh dziennie, a pozostały czas wypełnia nasz bogaty program zajęć dodatkowych. Gwarantujemy Wam, że od tego roku Mazury pozostaną w sercach Waszych dzieci na lata a zdobyte umiejętności i nowi przyjaciele pozostaną z nimi na zawsze

Program szkolenia na jachtach typu Optymist:

  • 27 godzin zajęć z instruktorem w grupach
  • Kurs prowadzony jest od podstaw
  • Dzieci zdobędą wiedzę na temat bezpieczeństwa na wodzie oraz ochrony środowiska!
  • Dzieci będą kształcić w sobie pozytywne postawy rozwoju osobistego takich jak odpowiedzialne przywództwo i współdziałanie.
  • w cenie zapewniamy wszystko potrzebne do nauki (opiekę licencjonowanego i doświadczonego instruktora, sprzęt, piankę, kamizelkę asekuracyjną)

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają bosmani z pontonami z silnikami

Organizatorzy, opiekunowie

Obozy organizujemy wspólnie z Biurem Usług Turystycznych BUT z Warszawy już od 16 lat! Sam BUT może pochwalić się 25 letnim doświadczeniem w organizacji wyjazdów dla młodzieży, posiada również wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1173 oraz są członkiem członkiem Warszawskiej Izby Turystyki. Wszystkie obozy zgłaszane są w Kuratorium.

Opiekunowie to osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, z aktualnymi uprawnieniami oraz z kwalifikacjami instruktorskimi w wielu dziedzinach sportu.

Zakwaterowanie

Miejsce: Ruciane Park - Ruciane Nida, Mazury
To oaza spokoju i cudownej mazurskiej natury! Na terenie ośrodka znajduję się prywatna plaża, restauracja, ogromna sala z której dzieci będą mogły korzystać w razie niepogody, świetnie sprawdza się również jako sala kinowa lub sportowa!

Zakwaterowanie: Domki kontenerowe 6-cio osobowe. Dzieci będą zakwaterowane w 6-cio osobowych domkach kontenerowych położonych w malowniczym punkcie ośrodka przy samym lesie teren ten jest oddzielony od reszty gości ośrodka. Wstęp na obozowisko mają tylko uczestnicy obozu oraz kadra.

Wyżywienie

Nasi kucharze z restauracji FoodPort codziennie dokładają wszelkich starań aby zapewnić dla dzieci świeże i pyszne posiłki! Dzieci w cenie obozu mają 3 posiłki dziennie które dostarczą im ogrom siły, którą wykorzystają podczas całego aktywnego dnia na wodzie, plaży i lądzie!

Dostępne diety:
wegetariańska, bezglutenowa, inne (na zapytanie).

Kadra szkoleniowa

Mariusz MOLO Kowalewski - człowiek legenda , który z wodą związany jest od 8 roku życia do dzisiaj.
Wieloletni zawodnik startujący w kraju oraz zagranicą kraju w klasach - optymist , cadet , 420 , katamaran , omega sportowa, windsurfing. Aktualnie zawodnik klasy olimpijskiej Laser. Szkoleniowiec z 30 letnim stażem pracy jako instruktor żeglarstwa oraz windsurfingu. Instruktor żeglarstwa , windsurfingu , nurkowania , posiada uprawnienia ratownictwa wodnego. Posiada doświadczenie w budowie jachtów z laminatów oraz desek windsurfingowych.

Pływanie na SUP'ie

deska wind/surfingowa z wiosłem

Pływanie na kajakach

oczywiście pod opieką wychowawców

Rowery wodne

również z opiekunami

Wycieczka rowerowa

po otaczających nas lasach!

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej