CoWork w Ruciane Nida
IN PROGRESS

Cześć! Jesteśmy w trakcie reorganizacji miejsca w którym stworzymy dla Ciebie idealne warunki do pracy zdalnej z widokiem na jezioro! 
Już niedługo podzielimy się z Wami rezultatami naszej pracy 🙂 

Homeoffice będąc na Mazurach stanie się naprawdę możliwy!  

 

Już wkrótce zapewnimy:

Dla kogo jesteśmy?

Dla każdego, kto chce (bądź musi 😉 ) popracować będąc w trybie wakacyjnym. 
Chcielibyśmy zachęcić do przyjazdu freelancerów i wszystkich, którzy mogą pozwolić sobie na pracę zdalną. 

Rodzinny przyjazd do nas też jest super pomysłem. Chwilę popracuje mama, chwilę tata, a dzieci pobawią się z nami!
Organizujemy codzienne animacje, więc jesteśmy w stanie wypełnić najmłodszym dzień 🙂 

Dlaczego warto?

Ile to kosztuje?

Workation - praca i wakacje

Workation to słowo, które powstało z połączenia dwóch angielskich słów work (praca) i vacation (wczasy). W języku polskim coraz częściej można spotkać się z tłumaczeniem tego pojęcia jako: pracowakacje czy pracowczasy.

Mianem workation określa się urlop wypoczynkowy, w trakcie którego pracownik zdalnie wykonuje pracę zawodową. 

W odróżnieniu od home office, pracownik pracuje w typowo wypoczynkowym miejscu, np. w trakcie pobytu na zagranicznych wakacjach. Formalnie pracownik nie jest wtedy na urlopie (nie wykorzystuje dni urlopowych), za to zdalnie wykonuje swoje obowiązki służbowe, w tym samym zakresie, w jakim robiłby to z biura. 

Workation – popularność

Workation nie jest jeszcze popularny w Polsce, ale powoli zyskuje zwolenników. Pracownicy coraz wyżej cenią elastyczne warunki pracy, możliwość wykonywania jej w dowolnym miejscu. Raport Randstad „Employer brand research 2018” wskazuje, że 27% Polaków szukając zatrudnienia w pierwszej kolejności bierze pod uwagę kwestię elastyczności (w odniesieniu do 2017 roku wskaźnik ten wzrósł o 2 p.p.).

Pracowakacje nie są także kryptowakacjami, podczas których jedynie udaje się, że wykonuje się swoje obowiązki, a tak naprawdę jedynie się odpoczywa. Stosunek pracy do odpoczynku to z reguły między 50:50, a 75:25.

Pracowakacje przyszły do nas z Zachodu i są odpowiedzią na trendy na ryku pracy, między innymi na popularyzującą się pracę zdalną i ideę cooworkingu.  Są również odpowiedzią na oczekiwania pracowników co do większej elastyczności w pracy.